Scenariusze zajęć w przedszkolu. Scenariusze wakacyjne. Rozrywka, wypoczynek, poranki

Folder zawiera scenariusze wakacji sportowych i rozrywki dla różnych grup wiekowych. Materiał wykorzystany w opracowaniu z różnych źródeł, w tym z Internetu, dziękujemy wszystkim za pomysł!

Ściągnij:


Zapowiedź:

Święto wychowania fizycznego

„Każdy powinien znać zasady ruchu drogowego!”

Cel. Organizacja aktywnego wypoczynku dla starszych przedszkolaków.

Zadania:

Utrwalić znajomość przepisów ruchu drogowego;

Popraw podstawowe rodzaje ruchów dzieci;

Pielęgnuj wzajemną pomoc i wzajemną pomoc.

Ekwipunek: Ławki gimnastyczne, magnetofon, znaki świetlne (czerwone, żółte, zielone), plakaty ze zdjęciami środków transportu, 2 obręcze, zdjęcia znaków drogowych, 2 tunele pełzające, 2 piłki fitball, 2 zdjęcia autobusów.

Prace wstępne:

Poznanie zasad ruchu drogowego oraz zasad zachowania się na ulicy iw komunikacji miejskiej;

Czytanie książek o środkach transportu, o użytkownikach dróg;

Rozmowa o etycznych standardach zachowania na ulicy iw transporcie publicznym;

Dekoracja boiska sportowego piłkami, flagami, plakatami o tematyce drogowej;

zapamiętywanie wersetów użytych w scenariuszu;

Robienie pamiątek – sygnalizacji świetlnej.

Przebieg wakacji.

Dzieci wychodzą na boisko przy wesołej muzyce.

Pedagog: Witajcie drodzy, dostojni goście i członkowie jury. Nadeszło lato. Dużo czasu spędzasz na świeżym powietrzu. Latem liczba pojazdów na drogach wzrasta. Dlatego bardzo ważne jest poznanie zasad zachowania na ulicy - są to zasady ruchu drogowego.

Pierwsze dziecko:

Wszędzie i wszędzie obowiązują zasady

Muszą być zawsze znane.

Bez nich nie popłyną.

Z portu dworskiego.

Drugie dziecko:

Wychodzisz w lot zgodnie z zasadami

Polarnik i pilot.

Mają swoje własne zasady

Kierowca i pieszy.

trzecie dziecko:

Przez miasto, ulicą

Nie idą tak po prostu:

Kiedy nie znasz zasad

Łatwo wpaść w kłopoty.

Czwarte dziecko:

Bądź ostrożny przez cały czas

I pamiętaj z wyprzedzeniem:

Mają swoje własne zasady

Kierowca i pieszy!

(Ja. Pishumov).

Pedagog: Pamiętajmy, jakie znamy zasady ruchu drogowego.

Odpowiedzi dzieci.

Pedagog: Dziś pojedziemy do kraju sygnalizacji świetlnej! Zabierzemy ze sobą wszystkich naszych przyjaciół, a także umiejętności i dobry nastrój. Stańmy rozproszeni, aby rozgrzać się z przyjaciółmi przed drogą.

Kompozycja muzyczno-rytmiczna „Przyjaciele”. Wszyscy uczestnicy konkursu wykonują utwór do piosenki zespołu Barbariki.

Pierwsze zadanie: Gra „Ustaw w kolumnie”.

Pedagog: Do czasu przejścia

Czy możesz wiedzieć poprawnie?

Na dużych światłach

Muszę poszukać małego.

Popatrz na niego

W sumie jest dwoje oczu:

Jeśli czerwone oko się pali

Stoi tam mężczyzna.

Więc musisz poczekać

Stań przy drodze.

Sygnalizacja świetlna zmienia kolor

Zaświeci się zielone oko.

Mężczyzna w nim wchodzi -

Wszystko, darmowe przejście!

Chłopaki, aby ruszyć w drogę, podzielimy się teraz na dwie drużyny. Na szyi masz czerwono-zielone emblematy, jak sygnalizacja świetlna dla pieszych. Na sygnał rozpraszasz się we wszystkich kierunkach. Jak tylko skończy się muzyka, ci z czerwonymi emblematami powinni ustawić się pod czerwonym, a ci z zielonymi powinni stanąć pod zielonym.

Pedagog: Chłopaki, to długa droga. A nasz przyjaciel nam pomoże. Pomaga regulować ruch samochodów i pieszych na ulicach. A jak ma na imię, teraz się dowiesz!

Na pasie przejściowym

Po stronie drogi

Bestia jest trójoka, jednonoga,

Nieznana rasa.

Z wielobarwnymi oczami

Rozmawia z nami.

Czerwone oko patrzy na nas.

Zatrzymaj się! - mówi jego rozkaz.

Żółte oko patrzy na nas: - Ostrożnie!

I zielone oko

Dla nas:

Mogą!

Tak prowadzi swoją rozmowę

Cichy ... (światła drogowe).

Pedagog: Zgadza się, dobra robota! I oto on!

Wchodzi sygnalizacja świetlna.

Sygnalizacja świetlna: Jestem sygnalizatorem - niezawodnym przyjacielem,

Pomagam wszystkim dookoła.

Jestem w drodze - dowódca,

Znany na całym świecie!

Sygnalizacja świetlna: Ale jest bardzo, bardzo wiele dróg i ja sam nigdy nie poradziłbym sobie z dużym napływem samochodów i pieszych. Pomagają mi te same światła, tak jak ja. Daj spokój, budujesz te same światła. Trzeba podzielić się na pary i trzymając się za ręce dobiec do mety i zbudować sygnalizację świetlną.

Drugie zadanie. Przekaźnik „Czerwony, żółty, zielony”.

Drużyny stoją w kolumnach parami za liniami startowymi. Naprzeciw każdej z drużyn, tuż przy linii mety, w odległości 6-8 m od linii startu rozrzuconych jest w losowej kolejności 12 miękkich modułów: 4 z nich to cylindry - stojak na sygnalizację świetlną, 2 czerwone kostki , 2 żółte kostki i 2 zielone kolory kostek - sygnalizacja świetlna, 2 trójkątne graniastosłupy - dach sygnalizacji świetlnej. Na sygnał gospodarza pierwsza para z każdej drużyny podbiega do modułów, bierze jeden z nich, kładzie go na mecie, wraca do drużyny i podaje pałeczkę, dotykając drugą parę dłonią . Poniższe pary robią to samo. Drużyna wygrywa, której zawodnicy wykonują zadanie bezbłędnie i szybciej niż ich rywale: najpierw na mecie ustawia się na sobie 2 cylindry, następnie zielone, żółte, czerwone kostki, a na górze pryzmat.

Sygnalizacja świetlna: Każdy na świecie wie:

zasady drogowe

Musisz spełnić

Z całym szacunkiem.

Proponuję zagrać w grę, dzięki której dowiemy się, czy dobrze znasz zasady ruchu drogowego.

Trzecie zadanie: Gra „To ja, to ja, to wszyscy moi przyjaciele”.

Sygnalizacja świetlna: Który z was idzie do przodu?

Gdzie jest przejście?

Dzieci:

Sygnalizacja świetlna: Kto leci do przodu tak szybko?

Co nie widzi sygnalizacji świetlnej?

Dzieci: MILCZE!

Sygnalizacja świetlna: Kto jeździ, nie oglądając się za siebie

Na podwórku i na placu zabaw?

Dzieci: To ja, to ja, to wszyscy moi przyjaciele!

Sygnalizacja świetlna: Która z was, wracając do domu,

Utrzymuje ścieżkę na chodniku?

Dzieci: MILCZE!

Sygnalizacja świetlna: Który z was jest w autobusie?

Ustępując miejsca seniorom?

Dzieci: To ja, to ja, to wszyscy moi przyjaciele!

Sygnalizacja świetlna: Kto wie, że czerwone światło -

Oznacza to: „Nie ruszaj się!”.

Dzieci: To ja, to ja, to wszyscy moi przyjaciele!

(J. Piszumow)

Prowadzący : Tutaj stoi na chodniku,

Jak magik, strażniku.

Szybko wyciągnął rękę

Zręcznie machnął różdżką.

Wszystkie maszyny do jednego

Są mu posłuszni.

Bardzo ważne i niełatwe

Stanowisko inspektora drogowego.

Kto upewnia się, że wszystko jest na dobrej drodze?

Czy wiedziałeś, jak się zachować?

(na podstawie wiersza Y. Pishumova „To jest moja ulica”)

Dzieci: Kontroler ruchu!

Sygnalizacja świetlna: Zgadza się, chłopaki, to kontroler ruchu! A teraz zapraszam na kolejne zawody i proszę o pokazanie, jak powinien być ubrany kontroler ruchu i co powinno być w jego rękach.

Zadanie 4: Sztafeta „Młodzi kontrolerzy ruchu”.

Drużyny stoją w kolumnach jedna po drugiej za liniami startowymi. Naprzeciw każdej z drużyn, obok linii mety, w odległości 6-8 m od linii startu, leży kostka gwizdać . Przed każdą z drużyn na krześle znajduje się peleryna inspektora policji drogowej, czapka i pałka. Na sygnał lidera pierwszy zawodnik każdej drużyny zakłada pelerynę i czapkę i bierze pałkę, podbiega do kostek, bierze gwizdek, gwiżdże i wkłada z powrotem, wraca do drużyny i podaje pałeczkę, zdejmując wszystko i pomagając ubrać drugiego zawodnika. Następujący gracze wykonują te same akcje. Drużyna, której gracze wykonują zadanie bez błędów i szybciej niż ich przeciwnicy, wygrywa.

Prowadzący: Pieszy, pieszy!
Pamiętaj o przejściu!
podziemny, naziemny,
jak zebry
Wiedz, że tylko przejście
Uratuje cię przed samochodami.

5 zadanie: Sztafeta „Zawody spacerowiczów”

Drużyny stoją w kolumnie jeden po drugim za liniami startowymi. Sprzęt rozkłada się przed każdą drużyną w kierunku linii mety: w odległości 1 metra ławka (przejście napowietrzne) (wydanie ze znakiem), po 1 metra tunel (przejście podziemne), po kolejnych 1 metr - pasek czarno-biały (zebra, przejście przez ziemię). Lider wydaje komendę „Na początek! Uwaga! Marzec!”, pierwszy zawodnik każdej drużyny idzie po ławce (wiadukt), czołga się do tunelu (przejście podziemne) i idzie wzdłuż „zebry”. Wraca SZYBKIM KROKEM do komend i podaje pałeczkę dotykając dłonią dłoni. Wygrywa drużyna, która szybciej wykonała zadanie i popełniła mniej błędów: gracze nie powinni przełączać się z szybkiego kroku na bieganie i skakanie.

Sygnalizacja świetlna: I sprawdźmy, jak uważnie patrzysz na sygnalizację świetlną i grasz, ale nie na jezdni, ale na naszej stronie.

Zadanie szóste: Gra o uwagę.

Sygnalizacja świetlna trzyma w dłoniach 3 flagi: czerwoną, żółtą, zieloną. Kiedy jedna z flag jest podniesiona, dzieci (zbudowane zgodnie z poleceniami) wykonują określone ruchy.

Czerwony - stojący i cichy.

Żółty - wskocz w miejsce.

Zielony bieg.

Sygnalizacja świetlna: Cóż, teraz widzimy, którzy faceci są uważni, a którzy nie. Czy wiecie, moi przyjaciele, jakie rodzaje transportu istnieją?

Odpowiedzi dzieci.

Sygnalizacja świetlna: Dobra robota chłopcy. Tak więc, jeśli jedziesz autobusem, do kraju świateł drogowych pozostały trzy przystanki. Musisz wejść do autobusu tylnymi drzwiami, a wyjść przednimi, starając się nie popychać innych pasażerów. Zawsze kupujesz bilet w autobusie. A jeśli nie kupisz, zostaniesz „zajączkami” - pasażerami na gapę, a „zające” zawsze są podrzucane lub proszeni o zapłacenie grzywny. Nasz autobus jest inny. W nim, aby dostać się do następnego przystanku, musisz wykonać jakieś zadanie. Do kraju sygnalizacji świetlnej są trzy przystanki. Jeśli wykonasz trzy zadania, dotrzesz.

7. zadanie: „Trzy przystanki”.

1 przystanek

Sygnalizacja świetlna: Pierwsze zadanie to znaki drogowe.

Pedagog: To znak! Nie wierzę własnym oczom.
Do czego służy bateria?
Czy pomaga w ruchu?
Ogrzewanie parowe?
Może w zimowej zamieci
Czy kierowcy muszą się tutaj rozgrzewać?

Sygnalizacja świetlna: Wiedzcie, dzieci, ten znak
Mówi kierowcy:
„Tu jest bariera.
Poczekaj - ekspres minie.

Pedagog: Cudowny znak -
Wykrzyknik.
Więc możesz tu krzyczeć
Śpiewaj, chodź, żartuj.
Jeśli biegasz boso
Jeśli pojedziesz - z wiatrem!

Sygnalizacja świetlna: Nie, powiem ci ściśle:

„To niebezpieczna droga.

Bardzo pożądany znak drogowy

Jedź cicho i ostrożnie."

Sygnalizacja świetlna pokazuje jeszcze kilka znaków drogowych, dzieci mówią, co to za znaki.

2 przystanki

Sygnalizacja świetlna: Cóż, dotarliśmy do drugiego przystanku.

Sygnalizacja świetlna: Chłopaki, jakie znacie zasady postępowania w transporcie?

Odpowiedzi dzieci.

Sygnalizacja świetlna: Czy możesz dotykać drzwi podczas jazdy? Czy mogę porozmawiać z kierowcą? Czemu? Czy można krzyczeć lub głośno rozmawiać ze sobą?

Sygnalizacja świetlna: Chłopaki, pamiętajmy, co jest zabronione, a co wolno robić na drodze.

Sygnalizacja świetlna: Teraz będę czytać poezję, a ty uważnie słuchasz. Jeśli jest to złe i zabronione, wtedy drużyna czerwona podnosi ręce do góry, a drużyna zielona stoi z rękami opuszczonymi. Jeśli wszystko jest w porządku i dozwolone, zielona drużyna podnosi ręce.

Gra „Zabronione - dozwolone”

I aleje i bulwary -

Wszędzie ulice są głośne

Chodź po chodniku

Tylko po prawej stronie!

Tutaj, aby płatać figle, przeszkadzać ludziom

For-pre-shcha-et-sya!

Bądź dobrym pieszym

Dozwolony...

Jeśli jesteś w tramwaju?

A ludzie wokół ciebie

Bez popychania, bez ziewania

Idź szybko do przodu.

Jeździć na „zającu”, jak wiesz,

For-pre-shcha-et-sya!

Zrób miejsce dla starszej pani

Dozwolony...

Jeśli tylko idziesz

Mimo wszystko spójrz w przyszłość

Przez hałaśliwe skrzyżowanie

Idź ostrożnie.

Przejście na czerwonym świetle

For-pre-shcha-et-sya!

Z zielonym nawet dla dzieci

Dozwolony...

(V.Seernin)

3 przystanki

Sygnalizacja świetlna: Dzieci, patrzcie, potoczyła się w naszym kierunku wesoła piękna piłka. Podjechał do nas na miejscu z jezdni. Czy potrafisz grać w piłkę tam, gdzie jeżdżą samochody? I dlaczego?

Odpowiedzi dzieci.

Sygnalizacja świetlna: Zgadza się, dzieci, są specjalne place zabaw do gier na świeżym powietrzu, takie jak na przykład nasz. Wskoczmy na nasze piłki!

Dzieci jeden po drugim z każdej drużyny wskakują na fitballe do punktu orientacyjnego i biegną z piłką w rękach, podając piłkę następnemu graczowi.

Sygnalizacja świetlna: Tak więc, chłopaki, dotarliśmy do kraju świateł i przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego i zachowanie na ulicy i w transporcie publicznym. Czy będziesz teraz przestrzegać tych zasad?

Dzieci: Tak!!!

Sygnalizacja świetlna: Zaprzyjaźniliśmy się i na pamiątkę naszego spotkania wręczam Wam drobne upominki.

Sygnalizacja świetlna daje małe światełka wycięte z papieru i żegna się z dziećmi.

Zapowiedź:

„Bohaterowie na ziemi rosyjskiej nie zostali przeniesieni…”

Scenariusz wakacji sportowych z rodzicami dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Cel:

  1. angażować rodziców w sportowe życie przedszkola;
  2. rozwijać zdolności motoryczne dzieci;
  3. pielęgnować dumę ze swojego kraju, swojego narodu, życzliwość, pragnienie wzajemnej pomocy;
  4. stworzyć pozytywny nastrój emocjonalny, wesoły, wesoły nastrój.

Przebieg wakacji

Brzmi „Marsz Radecki” I. Strauss. Drużyny uroczyście omijają halę, ustawiają się w półokręgu.

Prowadzący: Dawno temu na wysokim wzgórzu spadł grad. Otoczony był ziemnym wałem, otoczony rowami. Widać było daleko od zielonych wzgórz. Widoczne były przedmieścia, szeroka rzeka - matka, bogate grunty orne, lasy sosnowe. A za lasami stepy - bez końca i bez krawędzi. Bogatyry jechały niestrudzenie na potężnych koniach, czujnie wpatrywały się w dal: czy widziałeś ogień wroga, czy słyszałeś stukot koni innych ludzi. Wiele wyczynów broni na konto bohaterstwa! Jest wiele do nauczenia się i zazdrości. Dzień dobry kochane dzieci i rodzice. Proponuję wybrać się w krótką podróż do historii i zamienić się w epickich bohaterów!

Jak w chwalebnym mieście, w Diwnogorsku,

W przedszkolu №9

Tak, w grupie przygotowawczej „...”

Żył, był, nie smucił się

... wspaniali bracia,

Wszystkie piękności są poza słowami!

I rządził tam sprawami naukowców

Księżniczka…. z bojarami.

Kiedyś zdecydowałem

Księżniczka wyda taki dekret ...

Księżniczka: Dekret

Razudal, dobrzy towarzysze!

Zbierzcie się w chwalebne drużyny!

Pokaż swoją heroiczną siłę i waleczną odwagę!

Rozbaw nas twardą ręką i bystrym okiem!

A przed rozpoczęciem testu rozkazuję ci złożyć przysięgę!

Dzieci wypowiadają przysięgę, powtarzając słowa za księżniczką.

Ilya Muromets (instruktor wychowania fizycznego) wchodzi na ścieżkę dźwiękową piosenki „Heroic Strength” Stasia Namina.

Ilja Muromec: Jesteście gojami, dobrymi towarzyszami, bohaterami naszej ziemi! Pozdrowienia dla ciebie i niski ukłon ode mnie, Ilyi Muromets i moich towarzyszy - Dobrynya Nikitich i Alyosha Popovich. I kłaniaj się tobie, nasza piękna, chwalebna księżniczko ( do głowy ). Słyszałem o silnych, potężnych bohaterach io twoich wspaniałych zawodach i postanowiłem przyjrzeć się twojej bohaterskiej sile. Wstańmy bohaterowie, zwróćmy się przeciwko sobie i rozgrzejmy się przed poważną rywalizacją.

Przy ścieżce dźwiękowej do utworu „Heroic Power” Stasia Namina wszyscy uczestnicy wykonują ćwiczenia fizyczne pokazane przez Ilę Muromets.

Ilja Muromec: A teraz musimy wymyślić nazwy drużyn. Niech po lewej stronie będą „Bohaterowie”, a po prawej „Dobrzy ludzie”. Proponuję osądzić naszą konkurencję najmądrzejszej Księżniczce i Wasilisowi Mądremu.

(Członkowie Jury - przewodniczący, metodyk)

Cóż, bohaterowie, uwaga,

Zacznijmy konkurs!

Zabawa 1: „Koń”

Ilja Muromec: Kim jest bohater bez konia? Teraz zobaczymy, jak nasi towarzysze mogą pozostać w siodle. Przynieś mi mojego konia bojowego! (Podaje mu bawełnę.) Trzeba ominąć ten kopiec na koniu i wrócić z powrotem.

Chłopcy jeżdżą na chmielu, a ojcowie niosą chłopców na plecach.

Zabawa 2: „Snajperzy”:

Dziecko biegnie do punktu orientacyjnego i rzuca małą piłeczkę do obręczy, tata próbuje złapać piłkę obręczą; wygrywa drużyna z największą liczbą trafień.

Prowadzący: Rosyjscy bohaterowie nie tylko wyróżniali się heroiczną siłą, ale także błyszczeli inteligencją. Proponuję, aby nasi koledzy też trochę rozciągnęli umysły.

Zabawa 3: „Konkurs Sprytów”:

1. Główna broń Rozbójnika Słowika (gwizdanie)

2. Pojemnik na cuda (sito)

3. Królewskie wyróżnienie głowy (korona)

4. Bohaterska postać (trzy)

5. Nakrycie głowy przeznaczone dla głupca (czapka)

6. Figurka złodzieja (czterdzieści)

7. Nieczysty tuzin (trzynaście)

8. Czary (miotła)

9. Wąż dla ojca (Gorynych)

Ilja Muromec: Przez długi czas bohaterowie walczyli ze złymi duchami. Powiedz mi kim oni są? ( Dzwonią dzieci ) Nasz następny konkurs nazywa się „Baba Jaga”.

Zabawa 4: „Baba Jaga”:

Chłopcy biegają w workach, a za nimi tatusiowie.

Ilja Muromec: A teraz konkurs „Wąż Gorynych”.

Zabawa 5: „Wąż Gorynych”:

Jest konkurs -bieganie w grupie, obręcz, po trzy osoby. Wąż biegający między szyszkami.

Ilja Muromec: Cóż, byłem przekonany: nie potrzebujesz siły i zręczności. Czas więc na poważny test. Uwięziony Kościej Nieśmiertelny wszystkich Helen Pięknej w swoim lochu. Musisz ich uratować! Ale zanim wyruszysz w drogę - ścieżkę, musisz odświeżyć się odmładzającymi jabłkami.

Tatusiowie na zmianę podbiegają do miski z wodą, wyciągają jabłko bez rąk i wracają do swojego zespołu. Drużyna, która najszybciej zjadła wszystkie jabłka, wygrywa.

Ilja Muromec : Aby pokonać Koshchei, z pewnością trzeba znaleźć jego śmierć. Gdzie ona jest? Zgadza się, w jajku.

Zabawa 6: „Odmładzające jabłka”:

Dzieci biorą udział w sztafecie: przez całą halę trzeba nosić piłkę tenisową na łyżce.

Ilja Muromec : A teraz najtrudniejszy test. Konieczne jest wniknięcie do królestwa Koshcheevo i uwolnienie Heleny Pięknej.

Zabawa 7: Tor przeszkód.

Ilja Muromec: Dobra robota, bohaterowie. Pokazali swoją heroiczną siłę i waleczność. W Rosji od dawna jest zwyczajem celebrowanie czynów wojskowych heroicznymi rozrywkami. A główną zabawą było przeciąganie liny.

Zabawa 8: „Przeciąganie liny”.

Ilja Muromec: Tak, bohaterowie i dobrzy ludzie nie zniknęli w Rosji, pokazali swoją odwagę, potężną siłę! Nie splamiły heroicznego honoru! Rośnie godny zamiennik dla dziadków i ojców. A teraz głos oddają nasi sędziowie.

Sędziowie podsumowują wyniki poprzednich sztafet i ogólny wynik spotkania. Zawodnicy są nagradzani. Zawodnicy robią okrążenie honorowe.

Zapowiedź:

Ktoś, kto mieszka w teremochce!

Scenariusz rozrywki sportowej dla dzieci w średnim wieku przedszkolnym.

Teremok znajduje się przy krótszym boku placu zabaw. Główne role w grach odgrywają dzieci ze starszej grupy, przebrane zgodnie z fabułą gry.

Prowadzący: Stoi w polu Teremok,

Nie jest ani niski, ani wysoki.

Niech się z nami pobawi

Kto mieszka w wieży...

Chłopaki zapytajmy razem:

Kto mieszka w teremochce?

Kto-kto mieszka na dole?

Mysz: (wybiega z wieży).

jestem małą myszką

Wcale nie jestem tchórzem!

Wejdź do okrągłego tańca:

Wszyscy jesteście myszami

Vasya (Kolya) - kot!

Nakłada czapkę-maskę jednemu z chłopców i stawia go w środku kręgu.

Host i mysz: (krążyć po okolicy).

Myszy prowadzą okrągły taniec,

Kot drzemie na kanapie.

Cicho, myszy, nie rób hałasu

I nie budź kota

Myszy:

Tra-ta-ta, tra-ta-ta,

Nie boimy się kota!

Gra terenowa „Kot i mysz” powtarza się 2-3 razy.

Lider i dzieci:

Kto mieszka w teremochce?

Kto-kto mieszka na dole?

W małym rowku

Na skraju lasu

Głośny dzień i noc

Rechoczą...

Żaba: Wow!

Zagrajmy w największą grę w żaby.

Zróbmy bagno.

Wyskakuje z wieży i razem z dziećmi układa się w kółko

lina.

Oto żaby na ścieżce

Skaczą z wyciągniętymi nogami.

Kwa-kva-kva-kva!

Skaczą z wyciągniętymi nogami.

Skaczą na dwóch nogach, rozkładając palce.

Tutaj od kałuży do wyboju

Tak, skacząc za komarem!

Kwa-kva-kva-kva!

Wchodzą w różne rzeczy.

Tak, za skokiem myszy!

Nie chcą już jeść.

Wskocz z powrotem do swojego bagna.

Zeskakują.

Gra na świeżym powietrzu „Żaby” powtarza się 2-3 razy.

Lider i dzieci: Kto mieszka w teremochce?

Kto-kto mieszka na dole?

Królik: (wyskakuje z klatki.)

Jeden dwa trzy cztery pięć!

Nigdzie króliczek nie mógłby skoczyć.

Wszędzie idzie wilk, wilk,

Klika zębami, klika!

Prowadzący: I chowamy się w krzakach.

Ukryj się, króliczku i ty!

Dzieci chowają się za różnymi przedmiotami.

Wilk: (Idzie rzuca się, mówi recytatywnie).

Jestem kudłatym szarym wilkiem

Dużo wiem o królikach!

Wszyscy skaczą i skaczą

Uderzą mnie w zęby!

Uh, nie ma nikogo... Ukryję się za krzakiem, poczekam...

Pojawiają się dzieci.

Na zieleń, na łąkę,

szczypanie trawy, słuchanie,

Czy wilk nadchodzi...

Wilk!

Wilk goni dzieci, ale tylko się bawi, a nie łapie. Gra terenowa „Zające i wilk” powtarza się 2-3 razy.

Lider i dzieci: Kto mieszka w teremochce?

Kto-kto mieszka na dole?

Prowadzący: Nikt nie odpowiada... Chłopaki! Znasz opowieść. Powiedz mi, kto powinien teraz pojawić się z wieży?..(odpowiedź dzieci). Dlaczego lis nie wychodzi? Oto co wymyśliłem: zwabmy ją, zacznijmy gdakać, gdakać, piać... Pomyśli, że kury przyszły. Tylko nie zapominaj, że musisz bardzo szybko uciec od niej do kurnika.

Gra terenowa „Lis w kurniku” to uproszczona wersja typu „Biegnij do domu”, powtarzana 2-3 razy.

Lider i dzieci: Kto mieszka w teremochce?

Kto-kto mieszka na dole?

Niedźwiedź (pojawia się za dziećmi).Chcę mieszkać w teremochce, ale mnie tam nie wpuszczają, mówią, że nic nie mogę zrobić. To nieprawda, umiem śpiewać: Woo!

I przez długi czas

Cudowna tancerka!

Prowadzący: Chodź, Mishenka, tańcz.

Niech dzieci popatrzą!

Niedźwiedź niezgrabnie tańczy.

O tak Mishka - dobra robota!

Zatańczcie z nim chłopaki!

Wspólny wesoły taniec do tamburynu, grzechotek, liry korbowej czy melodii „Rosyjska melodia”.

Co za fajny taniec

Na podwórku idzie z nami!

Nikt nie stoi w miejscu

Wszyscy z nami tańczą

Wszyscy tupią nogami

Wszyscy klaszczą w dłonie!

Oto kilka fajnych rzeczy -

Cała ulica poszła tańczyć!

Zabawa się kończy, prezenter i bohaterowie żegnają się z dziećmi i wychodzą z sali.

Zapowiedź:

dzień zdrowia

Impreza sportowo-rozrywkowa dla dzieci w wieku 3-4 lat

Cel:

  1. Kształtowanie aktywności fizycznej dzieci.
  2. Wzmocnienie rozwoju fizycznego przedszkolaków.
  3. Rozwijaj umiejętność wykonywania ruchu zgodnie z tekstem wiersza.

Postęp kursu.

Dzieci wchodzą do sali, budując w jednej linii.

Bieganie w kole, różne rodzaje chodzenia.

Gra „Rzepa”

Dzieci stoją w kręgu, pośrodku kuca dziecko - „rzepa”. Dzieci chodzą do piosenki.

Gra na palec „Sałatka”

Obieramy i obieramy marchewki

Energicznie przełóż pięść prawej ręki wzdłuż lewej dłoni.

Mamy trzy lub trzy marchewki

Przyciskają pięści do klatki piersiowej i wykonują ostre ruchy w przód iw tył.

Posyp cukrem

„Posypane cukrem”, drobno posortowane palcami.

I wlej kwaśną śmietanę.

Pięść wykonuje ruch od góry do dołu, jakby podlewała.

Oto nasza sałatka

Wyciągnij dłonie do przodu

Bogaty w witaminy!

Pogłaszcz brzuch dłonią.

dzień zdrowia

Impreza sportowo-rozrywkowa dla dzieci z grupy średniej

Postęp kursu.

Dzieci wchodzą do sali przy muzyce.

Prowadzący: Uwaga, uwaga, rozpoczynamy nasze sportowe święto poświęcone dniu zdrowia.

Zdrowy tryb życia

Jesteśmy w ogrodzie!

Coraz szczuplejsze

I każdego dnia piękniejszy!

Jesteśmy pełni optymizmu

Ujawnij całą prawdę

Zdrowy tryb życia

Pomaga nam żyć!

Puzzle.

Zimno tak ich przeraża

Leć do ciepłych krajów

Nie mogę śpiewać, baw się dobrze

Kto zbierał się w stada? ...(ycitp)

Deszcz i deszcz ze śniegiem, brud i wiatr,

Jesień, za wszystko odpowiadasz!

Marznący, marznący człowiek

Pierwszy biały wyszedł...(pokolenie)

Połóż się w kieszeni i oglądaj

Ryczący, płacz i brudny,

Strumienie łez ocierają,

Nie zapomni o nosie.(Chusteczka)

Co jest przydatne -

Wszyscy wiedzą?

A odpowiedź jest łatwa do znalezienia.

Przy mojej ulubionej filiżance

Stokrotki są rysowane

Cóż, w filiżance - ... (Mleko)

Estońska gra o tańcu ludowym „Baw się dzieci!”

Teremok sportowy

Scenariusz rozrywki sportowej dla dzieci I i II grupy juniorów

Cel: zachowanie i wzmocnienie zdrowia fizycznego uczniów.

Treść programu:

  1. Zachęć dzieci do naśladowania ekspresyjnych ruchów, które przekazują zewnętrzne działania bohaterów, zdolność poruszania „całym ciałem”, a także dobrowolne rozluźnienie mięśni.
  2. Przyczynić się do kształtowania świadomej potrzeby zdrowia.
  3. Poprawić zdolności motoryczne i zdolności;
  4. Aby stworzyć optymalną aktywność ruchową w procesie aktywności ruchowej;
  5. Aby stworzyć radosny nastrój u dzieci z ruchu.

Uczestnictwo: motyl, mysz, żaba, króliczek, Lis, Wilk, Niedźwiedź.

Przygotowanie wstępne:Do wystawienia bajki potrzebne będą elementy kostiumu - skrzydełka dla motyla, czapki dla myszy, żaby, rękawiczki oraz uszy królika, lisa, wilka i niedźwiedzia. Sam teremok można nazwać odpowiednio zaprojektowanym krzesłem. W rolę gigantycznego niedźwiedzia może wcielić się starsze dziecko.

Postęp wydarzenia

Dzieci (do muzyki) wchodzą do sali i siadają na przygotowanych ławkach. Teremok stoi na środku sali. Do muzyki wbiega motyl, trzepocze skrzydłami, zatrzymuje się i ogląda wieżę.

Motyl: Stoi w polu Teremok,

On nie jest niski, nie jest wysoki

Nikt mi nie odpowiada.

A więc pusta wieża.

będę w nim żyć.

Jak cudownie żyć na świecie!

Zgadzasz się ze mną dzieci?

Dzieci (w chórze). "TAk!"

Motyl . Zatańcz ze mną!

Dzieci tańczą z Motylem, wykonują ruchy taneczne rękami (w rytm gry muzycznej „Dwie siostry - dwie ręce”), stojąc przy ławkach. Następnie Motyl podbiega do wieży i siada za nią. Pojawia się żaba.

Żaba: Auć! Na polu jest teremok!

Nie jest ani niski, ani wysoki.

Zapukam do drzwi.

Puk-puk, kto mieszka w małym domku?

Puk-puk, kto mieszka na dole?

Motyl:

I kim jesteś?

Żaba :

Czy mogę mieszkać z tobą w wieży?

Motyl: Możesz wejść. Obie są bardziej zabawne.

Co możesz zrobić?

Żaba: Jak co? Jestem znanym skoczkiem.

Tu teraz zrobimy kilka

Różne skoki z tobą.

Żaba pokazuje różne rodzaje skoków (do gry muzycznej „Oto żaby na ścieżce) - na dwóch nogach, na jednej nodze, skacząc w ruchu po sali. Powtarzają Dzieci i Motyl, po czym Żaba wraz z Motylem siada za wieżą, pojawia się Mysz.

Mysz: Auć! Na polu jest teremok!

Nie jest ani niski, ani wysoki.

Zapukam do drzwi.

Puk-puk, kto mieszka w małym domku?

Puk-puk, kto mieszka na dole?

Motyl : Jestem Butterfly, mam na sobie dwa kapcie.

Żaba: Jestem żabą, zielony brzuch.

I kim jesteś?

Mysz:

Butterfly: Możesz wejść.

Żaba: Nasza trójka jest fajniejsza.

Motyl: Co możesz zrobić, Mała Myszko?

Mysz: Wykonuj małe kroki.

Zabawnie kręcić ogonem.

Mysz pokazuje ruchy - biega po sali na palcach, machając "ogonem". Dzieci, Motyl i Żaba powtarzają jej działania. Następnie Motyl, Żaba i Myszka chowają się za wieżą. Pojawia się króliczek.

Królik: Na polu jest teremok!

Nie jest ani niski, ani wysoki.

Zapukam do drzwi.

Puk-puk, kto mieszka w małym domku?

Puk-puk, kto mieszka na dole?

Motyl: Jestem Butterfly, mam na sobie dwa kapcie.

Żaba: Jestem żabą, zielony brzuch.

Mysz: Jestem Myszką Norushka, dwoje jedwabnych uszu. I kim jesteś?

Królik: Jestem zbiegiem.

Czy mogę mieszkać z tobą w teremce?

Motyl: Tak.

Żaba: Wejdź.

Mysz: Cztery to więcej zabawy.

Motyl: Co możesz zrobić?

Królik: myć łapą,

Wytrzeć,

Podrap grzebieniem.

Króliczek (do gry muzycznej „Mały biały króliczek siedzi”) pokazuje ruchy zgodnie z tekstem. Dzieci i inne zwierzęta powtarzają jego działania, potem wszyscy chowają się za wieżą. Pojawia się Lisa.

Lis: Co za urok! Terem jest fantastyczny!

Na polu jest teremok!

Nie jest ani niski, ani wysoki.

Zapukam do drzwi.

Puk-puk, kto mieszka w małym domku?

Puk-puk, kto mieszka na dole?

Motyl: Jestem Butterfly, mam na sobie dwa kapcie.

Żaba: Jestem żabą, zielony brzuch.

Mysz: Jestem Myszką Norushka, dwoje jedwabnych uszu.

Królik: Jestem zbiegiem. I kim jesteś?

Lis: Jestem siostrą Fox.

Czy mogę mieszkać z tobą w teremce?

Motyl: Tak.

Żaba: Wejdź.

Mysz: Pięć to więcej zabawy.

Królik: Tak, nawet z tak piękną kurkami!

Motyl: Co możesz zrobić?

Lis: Mogę chodzić ostrożnie, niesłyszalnie stawiać łapy na trawie.

Tutaj posłuchaj, jaka jest o mnie skomponowana piosenka.

Tylko chcę, żeby wszystkie dzieci mi pomogły - przedstawiały ją z łapami.

Dzieci imitują łapy lisa - ramiona na wysokości klatki piersiowej, ręce opuszczone, wykonują naprzemienne ruchy rękami, naśladując chód lisa.

Lis czyta tekst rosyjskiej rymowanki „Jak chodził lis”, pokazując czynności, które należy wykonać. Dzieci naśladują jej ruchy.

Wszystko (śpiewa unisono).Terem-terem-teremok, zamknij zamek.

Pojawia się gigantyczny niedźwiedź.

Niedźwiedź (bas): O! Na polu jest teremok!

Nie jest ani niski, ani wysoki.

Zapukam do drzwi.

Puk-puk, kto mieszka w małym domku?

Puk puk, kto mieszka w malutkim?

Motyl: Jestem Butterfly, mam na sobie dwa kapcie.

Żaba: Jestem żabą, zielony brzuch.

Mysz: Jestem Myszką Norushka, dwoje jedwabnych uszu.

Królik: Jestem zbiegiem.

Lis: Jestem siostrą Fox. I kim jesteś?

Niedźwiedź: Jestem niezdarnym niedźwiedziem, ciężką łapą.

Czy mogę mieszkać z tobą w teremce?

Motyl: Czym jesteś, czym jesteś! Teremok jest mały.

Żaba: A ty jesteś taki duży.

Mysz: I ciężki.

Królik: Złamiesz wieżę.

Lis: A wieża się rozpadnie.

Ty, Niedźwiedź, nie masz wstępu do naszego teremoka!

Wszystkie (w refrenie): Nie weźmiemy za sąsiada gigantycznego niedźwiedzia!

Wybacz nam, Niedźwiedź.

Niedźwiedź (wspina się na wieżę):Jakoś osiedlę się gdzieś,

Zwinię się w kłębek.

Wszyscy (przestraszeni): Nie chce nas słuchać

Wspina się na wieżę! ( Teremok upada)

Wszystkie (w refrenie): Uciekajcie, zwierzęta, wieża się zawala!

Niedźwiedź : Jestem winny, przepraszam! Od siebie nie jeździsz!

Wszyscy ustawimy się w kolejce

Zbudujmy nową wieżę!

Motyl: I niech dzieci nam pomogą - tak dobrze jest móc się wprowadzić

pożądany rytm sportowy.

Jest imitacja ruchów na „konstrukcji” nowej wieży. Dzieci naśladują ruchy zwierząt nie opuszczając swoich miejsc. Najpierw zwierzęta stoją w łańcuchu i udają, że podają sobie cegły. Następnie kładą je, wznosząc mury. Następnie, jakby stukając młotkami, pukają się pięściami. I wreszcie dzieci-artyści podnoszą krzesełko na wieży i ponownie je dekorują.

Wszyscy (wspólnie): Raz-dwa, raz-dwa!

Nowy termok jest gotowy.

Niedźwiedź: Silny, nie rozpadnie się.

Wszyscy się w nim zmieścimy.

I zamieszkałeś z nami!


Znaczenie wakacji i rozrywki. Wymagania dla ich organizacji

Wakacje i rozrywka w przedszkolu są ważną częścią procesu pedagogicznego, jednym z etapów wychowania dzieci, niosącym ze sobą poważny ciężar estetyczny i moralny. Ta uroczystość, która łączy ludzi ze wspólnym doświadczeniem, emocjonalnym nastrojem, tworzy to szczególne uczucie, które nazywamy świątecznym.

Święta i zabawy odbywające się w przedszkolu kształtują gust dzieci. Artystyczny Materiał muzyczny i literacki, barwny wystrój sali, kostiumy, przyczyniają się do rozwoju poczucia piękna i piękna u przedszkolaków.

Przygotowywanie i organizowanie świąt i rozrywki służy wychowaniu moralnemu dzieci: łączy je wspólne doświadczenie, wychowuje się na podstawach kolektywizmu; utwory folklorystyczne, pieśni i wiersze o Ojczyźnie, o rodzimej przyrodzie, pracy tworzą uczucia patriotyczne; uczestnictwo w wakacjach i rozrywkach formuje dyscyplinę i kulturę zachowania wśród przedszkolaków. Ucząc się piosenek, wierszy, tańców, dzieci uczą się dużo o swoim kraju, przyrodzie, ludziach różnych narodowości. Poszerza to ich horyzonty, rozwija pamięć, mowę, wyobraźnię oraz sprzyja rozwojowi umysłowemu. Uczestnictwo dzieci w śpiewie, zabawach, tańcach okrągłych, tańcach wzmacnia i rozwija organizm dziecka, poprawia koordynację ruchów.

Jeden z głównych celeświąteczne wydarzenia w przedszkolnej placówce oświatowej - tworzenie radosnego nastroju u dziecka, kształtowanie pozytywnego przypływu emocjonalnego i kształtowanie świątecznej kultury. Dlatego ważne jest, aby podczas ich prowadzenia nie dopuścić do formalizmu i monotonii, należy przemyśleć elementy artystyczne święta i starannie dobrać piosenki, wiersze, muzykę, zabawy, tańce.

W sercu każdego święta rozrywka jest pewną ideą, którą należy przekazać każdemu dziecku. Na przykład 1 września to Dzień Wiedzy, 9 maja to Dzień Zwycięstwa itd. Pomysł ten powinien przewijać się przez całą treść świątecznego wydarzenia. Jej ujawnieniem są pieśni, wiersze, muzyka, tańce, tańce okrągłe, dramatyzacje, dekoracje.

Wakacje i rozrywka w przedszkolu pozwalają dziecku odkryć nowe zdolności i talenty, rozwinąć już posiadane umiejętności. Na tych imprezach dzieci pokazują swoje osiągnięcia, a dodatkowo wakacje i rozrywka są dla dziecka źródłem nowych doświadczeń, bodźcem do dalszego rozwoju.

Dzieci są szczególnie zadowolone, gdy ich bliscy i znajomi biorą z nimi udział w wakacjach. Ich oczy płoną w szczególny sposób, gdy w pobliżu są mama i tata lub babcia i dziadek. I dlatego kolejnym celem nauczycieli przedszkolnych jest zaangażowanie rodziców, zarówno w organizację, jak i w realizację wakacji, w ich aktywny udział. Pozwala to rozszerzyć komunikację dzieci z dorosłymi, co jest tak niezbędne dla ogólnego rozwoju przedszkolaków. Zaangażowanie rodziców w zajęcia kulturalne i rekreacyjne to dobry sposób na pracę przedszkola z rodzinami.

  • Jeśli wybrałeś scenariusz na wakacje, omów go z kolegami z rady pedagogicznej. Dokonaj korekt, biorąc pod uwagę specyficzne warunki przedszkola, grupy wiekowej. Ważne jest, aby organizacja wakacji odpowiadała interesom dzieci i aby każde dziecko lubiło w nich uczestniczyć.
  • W przygotowaniach do święta bierze udział cała kadra pedagogiczna, ale szczególną rolę przypisuje się dyrektorowi muzycznemu. Nauczyciel-muzyk musi stworzyć warunki do stopniowego przygotowania repertuaru zawartego w scenariuszu wakacji, aby uniknąć niepotrzebnego pośpiechu i żmudnych zajęć pozalekcyjnych. Repertuar oferowany w scenariuszach może być wykorzystany w całości lub w części, według uznania dyrektora muzycznego.
  • Przedstawień, tańców, utworów na zespoły i orkiestrę dziecięcych instrumentów muzycznych można uczyć się indywidualnie lub w małej podgrupie. Takie zajęcia z dziećmi najlepiej wykonywać w godzinach popołudniowych, trwają one 7-10 minut.
  • Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór lidera. Oprócz dobrej znajomości sekwencji programu, musi umieć swobodnie komunikować się z dziećmi i gośćmi wakacji, wykazywać zaradność i umiejętność odpowiedniego reagowania na nieprzewidziane sytuacje podczas wakacji. Pod tym względem rola lidera przypada nauczycielowi, który ma muzykalność, artyzm, umiejętność pozostawania na scenie, zaradność i towarzyskość.
  • Z wyprzedzeniem rozdzielaj zadania między pracowników przedszkola i ustalaj terminy ich realizacji. Pomoże to lepiej zorganizować pracę przy dekorowaniu sali, przygotowywaniu kostiumów dla dzieci i dorosłych, chwilach niespodzianek itp.
  • Bardzo ważne jest, aby dyrektor muzyczny, prezenter i jego asystenci biegle znali program wakacyjny, którego powodzenie w dużej mierze zależy od jakości interakcji między wszystkimi organizatorami wakacji dla dzieci.
  • Bezpośrednim obowiązkiem dyrektora muzycznego powinno być zapewnienie pełnego brzmienia utworów muzycznych, ich artystycznego wykonania. Nauczyciel-muzyk powinien zwrócić szczególną uwagę na muzyczne wprowadzenie do śpiewu i tańca, przygotowując dzieci do ekspresyjnego występu.
  • Program wakacyjny nie powinien być w pełni znany dzieciom.
  • Niezbędne jest wykluczenie organizowania prób ogólnych, w których dzieci wielokrotnie powtarzają swoje role. Pomoże to zachować świeże postrzeganie wakacji.
  • Wakacje mogą odbywać się zarówno rano, jak i po południu, ale ich czas trwania powinien wynosić od 20 minut do godziny, w zależności od wieku dzieci.
  • Dobrze, jeśli po wakacjach dekoracje i atrybuty do gier pozostaną na sali przez jakiś czas. Dzieci chętnie powtarzają swoje ulubione piosenki, tańce. Okrągłe tańce, zabawy, tym samym jeszcze raz ciesz się występem, poczuj pewność siebie.
  • Po wakacjach dla dzieci dorośli muszą je przeanalizować, znaleźć przyczyny negatywnych aspektów i odnotować udane odkrycia pedagogiczne.
  1. Należy dokładnie przemyśleć wyposażenie wakacji, projekt sali.
  2. Nie można pominąć doboru utworów muzycznych, akompaniamentu muzycznego.
  3. Powinieneś poważnie i rozważnie wybierać lidera.
  4. Żadne z dzieci nie powinno być pozostawione na wakacjach. Aby wszyscy faceci czuli się komfortowo, należy wziąć pod uwagę możliwości tej grupy.
  5. Należy wziąć pod uwagę muzyczną percepcję dzieci, ich stabilność muzyczną.
  6. Lepiej zawrzeć w scenariuszu nie tylko nowy materiał, ale także znane już muzyczne doświadczenie nagromadzone w improwizacjach gier. Stworzy to relaksującą, wakacyjną atmosferę.
  7. Trzeba przemyśleć tempo, dynamikę rozrywki. Dlatego nie można obejść się bez wyimaginowanego odtworzenia scenariusza. Takie odtwarzanie pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek, wszelkiego rodzaju niespodzianek.
  8. Scenariusz jest ostatecznie finalizowany po omówieniu go z wychowawcami pracującymi z tą grupą wiekową, z zastępcą kierownika – metodykiem. Wspólna dyskusja z kolegami z ogólnego kierunku i szczegółów wakacji poprawi jakość scenariusza, wzbogaci materiał o nowe pomysły.
  9. Po napisaniu i poprawieniu scenariusza rozpoczyna się etap prac przygotowawczych. Tutaj nie można obejść się bez codziennego naprawiania tego, co zostało zrobione, planowania na najbliższą przyszłość (następny dzień, przyszły tydzień).
  10. Aby nie męczyć dzieci niepotrzebnie i nie zmniejszać zainteresowania wakacjami, nie należy ćwiczyć prób generalnych i biegów ogólnych. Należy zauważyć, że improwizacja świątecznych materiałów przez dzieci prawie zawsze zasługuje na uwagę i najczęściej wymaga powtórki scenariusza. Można polecić wyróżnienie poszczególnych fragmentów, a następnie zaangażowanie dzieci w ich odtwarzanie, kreatywne muzykowanie. W tej chwili pożądana jest częstsza praca z podgrupami dzieci iz każdym dzieckiem z osobna niż z całą grupą jednocześnie. Taka praca pozwoli uniknąć monotonii prób.

Poranek powinien odbywać się w dobrym tempie. Przedłużanie występów, zbyt duża ich ilość, nieuzasadnione przerwy – to wszystko opony, zniechęca facetów, narusza jedną linię stresu emocjonalnego i fizjologicznego.

Czas trwania poranka

grupy seniorów - 45-50 minut

grupy juniorów 35-40 minut

Nie ma sensu go przekraczać: w 12-14 minucie dzieci, aw 25-30 minucie starsze dzieci zaczynają wykazywać oznaki zmęczenia. Czas trwania programu wskazuje na wystarczalność następującej liczby prac:

Grupa juniorów:

2 wspólne tańce;

1 gra łącznie; wdzięki kobiece;

2 pojedyncze wiersze.

Grupa środkowa:

Udostępniono 2 utwory

1 zespół;

2 wspólne tańce

1 taniec dla dziewczynek;

1gra; wdzięki kobiece;

4 pojedyncze wiersze.

Grupa seniorów:

  • piosenki: 1 wspólny na początku poranku, 1 wspólny w środku + 1 zespół lub solo;
  • tańce: 1 taniec okrągły + 1 dla dziewczynek + 1 dla chłopców + 1 indywidualny;
  • gra muzyczna; wdzięki kobiece;
  • 6 pojedynczych wierszy.

Grupa przedszkolna:

  • piosenki: piosenki - 1 wspólny na początku + 1 wspólny w środku + 1 wspólny na końcu +1 solo lub w zespole;
  • tańce - 1-2 ogólne + 1 dla dziewczynek + 1 dla chłopców + 1 dla uzdolnionych lub słabych;
  • gry muzyczne - 2; wdzięki kobiece;
  • wiersze indywidualne - 8.

W tym dziale znajdziesz scenariusze porannych występów w przedszkolu, scenariusze wakacji rozrywkowych, ukończenia studiów i innych wydarzeń. Linki do konkretnego scenariusza znajdują się w menu po lewej stronie ekranu.

Wszelkie święta w przedszkolu pozostają na długo w pamięci dzieci, dlatego do organizacji tych wydarzeń trzeba podejść bardzo odpowiedzialnie. Wskazane jest, aby dobrze zaplanować i zaplanować każdy krok i każde działanie, zawsze pamiętając, że mogą wystąpić nieplanowane sytuacje. Trzeba mieć „swobodę manewru”, mały margines czasu i być przygotowanym na to, że coś nie pójdzie zgodnie z planem. Dziecko może być kapryśne, ktoś zapomni słów, ktoś nie będzie chciał tańczyć - te rzeczy oczywiście nie wpływają zbyt pozytywnie na ogólny nastrój, ale wcale nie warto z tego robić tragedii, takie rzeczy zdarzają się regularnie, a doświadczony nauczyciel zawsze znajdzie możliwość uspokojenia kapryśnych dzieciaków i powrotu do wspólnego urlopu.

Przygotowanie do matury w przedszkolu, wakacyjna rozrywka czy impreza sylwestrowa ma wiele punktów wspólnych, które mogą uprościć ten proces. Scenariusze różnych wydarzeń w przedszkolu pod względem czasowym i merytorycznym należy zebrać i przeanalizować na przyszłość. Jest wiele drobiazgów, które wydają się proste i oczywiste, ale które mogą poważnie wpłynąć na poranek. Weźmy na przykład proces ubierania dzieci w kostiumy. Jeśli nie dowiesz się wcześniej, czyj rodzice nie będą mogli przyjść na poranek i pomóc dzieciom w przebieraniu się, to możesz znaleźć się w bardzo nieprzyjemnej sytuacji, gdy większość dzieci pomyli się w kostiumach i straci niektóre części z ich, a ty (nauczyciel i niania) nie jesteście w stanie szybko poradzić sobie z powstałą komplikacją.

O wszystkim na świecie:

W 1930 roku w USA ukazał się film „The Rogue Song” o porwaniu dziewczyny w górach Kaukazu. Aktorzy Stan Laurel, Lawrence Tibbett i Oliver Hardy zagrali w tym filmie lokalnych oszustów. Co zaskakujące, ci aktorzy są bardzo podobni do postaci...

Autorskie scenariusze wakacyjne, które pomogą nauczycielom i wychowawcom przygotować i przeprowadzić poranne przedstawienia dla dzieci, wieczory i spotkania tematyczne, imprezy rozrywkowe w przedszkolu. Wszystkie materiały są pisane przez członków projektu Maaam, wiele artykułów zawiera zdjęcia z wakacji.

Rodzaje scenariuszy wakacyjnych

Prace posortowane są według kategorii (sport, muzyka, tematyka...), dni świątecznych, pór roku. Do sezonowych form spędzania czasu wolnego należą takie imprezy jak wakacje spędzenia zimy lub spotkania lata, dzień ptaków, jesienne jarmarki.

jesienne wakacje

Ferie

Wakacje poza sezonem

wiosenne wakacje

wakacje

W naszej bibliotece znajdują się prace oryginalne, które trudno zaszufladkować. Na przykład „Scenariusz święta magicznej owsianki” lub „Dzień łzy cebuli”, takie prace znajdują się pod nagłówkiem „Ciekawe święta”.

Opublikowane skrypty

Zawarte w sekcjach:
Zawiera sekcje:
  • Święta folklorystyczne. Scenariusze, rozrywka
  • Scenariusze. Wakacje sportowe, rozrywka sportowa, zaczyna się zabawa
  • Ekologiczne wakacje, scenariusze, quizy. Natura, planeta Ziemia.
  • Wakacje dla wychowawców i nauczycieli. Scenariusze wydarzeń dla pracowników przedszkolnych placówek oświatowych i nauczycieli
  • Scenariusze przedstawień. Spektakle teatralne, dramatizacje
  • Bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Scenariusze wydarzeń, zajęć rekreacyjnych, quizów dotyczących bezpieczeństwa życia
  • Przepisy ruchu drogowego, sygnalizacja świetlna, znaki drogowe. Scenariusze wakacji i rozrywki

Wyświetlanie postów 1-10 z 107122 .
Wszystkie sekcje | Scenariusze wakacyjne. Rozrywka, wypoczynek, poranki

Scenariusz 23 lutego dla grupy przygotowawczej „Wesołe zespoły” Miejska państwowa placówka oświatowa przedszkolna „Przedszkole nr 5 ogólny typ rozwojowy» wieś Chuguevka, rejon Chuguevsky, terytorium Primorsky Scenariusz Obrońcy Dnia Ojczyzny w grupie przygotowawczej "Szczęśliwe Drużyny" Przygotowany musical pracownik: Dyachenko OS....

Scenariusz święta narodowego Nowy Rok -"Kolędy" (dla dzieci ze szkół podstawowych) Cele i zadania: 1. Wzbogać doświadczenia społeczne dzieci, zapoznaj dzieci z obyczajami, tradycjami, uroczystości"Kolęda". 2. Rozwijać dzieci wykazują zainteresowanie i emocjonalną wrażliwość na kulturę...

Scenariusze wakacyjne. Rozrywka, wypoczynek, poranki - „Wakacje mamy są najlepsze!” Scenariusz wakacji 8 marca w grupie przygotowawczej do szkoły

Publikacja „Wakacje mamy są najlepsze!” Scenariusz wakacji 8 marca w ... ” Dzień Matki jest najlepszy! Scenariusz wakacji 8 marca w grupie przygotowawczej do szkoły Przygotowała: Belova Elena Anatolyevna, dyrektor muzyczny przedszkola nr 44 w Sarańsku. Cele i zadania: Głównym celem tego święta jest troskliwa i ostrożna postawa wobec matek....

Biblioteka zdjęć MAAM

Scenariusz koncertu z okazji rocznicy przedszkola „Przedszkole ma 30 lat” Scenariusz „Przedszkole ma 30 lat” Dźwięk fanfar. 1 Gospodarz: Dzień dobry, drodzy przyjaciele! Cieszymy się, że możemy Państwa powitać w tej sali, bo dziś mamy niezwykły dzień - obchodzimy urodziny naszego Przedszkola. Ma dziś 30 lat. 2 odprowadzenie: Zaproszeni goście naszego przedszkola - ...

Scenariusz rozrywkowy w grupie przygotowawczej w przeddzień balu dyplomowego „Ale Baba Jaga jest przeciw!” A Baba Jaga jest temu przeciwna! (Scenariusz zabawy w grupie przygotowawczej) Dzieci przychodzą do sali muzycznej na próbę generalną balu. Hol jest zamknięty, klucza nigdzie nie ma. Baba Jaga pojawia się na miotle z kokardkami na głowie: „Och, śpieszyło mi się! Prawie zepsułem transport!”...


Scenariusz 8 marca dla grupy seniorów „Spotkamy wakacje z mamą razem!” Prowadzący. A więc znowu przyszła wiosna, Znowu przyniosła święto, Święto radosne, jasne i czułe, Święto wszystkich naszych drogich kobiet. Do wesołej muzyki „Vesnyanka” z piosenką dzieci wchodzą do sali i tańczą ...

Scenariusze wakacyjne. Rozrywka, wypoczynek, poranki - Rozrywka na Walentynki dla dzieci z pierwszej grupy juniorów

Walentynki Dzieci siedzą na krzesłach do piosenki Barbarikova „Są przyjaciele”. Prowadzący. Nadeszło do nas wesołe święto, Muzyka się leje, Dziś święto to nazwiemy Walentynkami. Dla dorosłych to Walentynki, a dla dzieci to święto przyjaźni. Pierwszy...


Scenariusz wychowania fizycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym „Nasi chłopcy to żołnierze!” Wypełnił: Pedagog MBDOU nr 27 Likhikh A.A. Cel: wdrożenie zintegrowanego podejścia do edukacji patriotycznej dzieci, zapoznanie starszych przedszkolaków z historią i kulturą…

Scenariusz festiwalu sportowego na 23 lutego w środkowej grupie. „Chodźcie, tatusiowie” Cel: - zaszczepienie poczucia dumy, wdzięczności i szacunku dla armii rosyjskiej, miłości do ojczyzny; Zadania: - promocja zdrowego stylu życia; - Poprawa zdrowia dzieci, angażowanie ich w...

Pomysły na wydarzenia

Tutaj znajdziesz mnóstwo pomysłów na każde wakacje - ekologiczne, sportowe, muzyczne i wiele innych. A tutaj znajdziesz nie tylko instrukcje krok po kroku dotyczące realizacji wydarzenia, ale możesz również uzyskać pomysły na udekorowanie pokoju na imprezę tematyczną, a nawet wybrać odpowiednie kostiumy dla siebie.

Imprezy mogą nie być dedykowane konkretnym świętom, ale po prostu sezonowe. Na przykład takie wesołe i zabawne „święto ziemniaków”. Aktywnie w nim powinny uczestniczyć zarówno dzieci, jak i rodzice. Wcześniej w grupach edukatorzy będą czytać dzieciom opowiadania i fragmenty książek o porach roku, prowadzić liczne rozmowy o owocach, warzywach, jagodach, ich kształcie i kolorze. Możesz nawet wybrać pocztówki lub zdjęcia z jesiennymi prezentami lub kupić smoczki. Myślę, że dzieciaki chętnie uczestniczą w produkcji rzemiosła ziemniaczanego, a także podzielą się swoim doświadczeniem w gotowaniu z niego potraw.

Materiał jest aktualizowany codziennie. Nie wszystkie materiały zostały jeszcze podzielone na kategorie, ale prace zostaną zakończone w najbliższym czasie.

Miejska przedszkolna instytucja edukacyjna „Przedszkole nr 85” Malinowka „typ kombinowany” miasta Siewierodwińsk, obwód Archangielski

Scenariusz rozrywki muzycznej dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym

Dorastanie wakacje

Korobejnikowa Maria Konstantinowna

dyrektor muzyczny

Siewierodwińsk 2016

Cel : aby stworzyć radosny nastrój u dzieci ze spotkania w przedszkolu po wakacjach.

Postacie: Główny, Vraka-Zabiyaka, klaun Smeshinkin.

Wyposażenie i atrybuty: 1. Atrapa.2. Piłka.3. Manekin grzybowy - muchomor ze słodyczami w środku w zależności od ilości dzieci.

Przebieg i treść rozrywki:

Muzyka. Dzieci wchodzą do sali, siadają.

Prezenter: Cześć chłopaki! Witajcie dorośli!

Bardzo się cieszę, że znów Cię widzę w naszej sali muzycznej! Jak dorosłaś, stałaś się ładniejsza, opalona!

Jak odpoczywałeś latem?(Odpowiedzi dzieci).

Tęskniliście za sobą?(Odpowiedzi dzieci).

I pamiętajmy lato - rzeka, morze, dużo światła.

Słońce, które zamienia wszystkich facetów w czekoladę!

Krzyczmy głośno, dzieci, na święto „Hurra!”

Dzieci (w refrenie): Hurra!!!

Prezenter: Wyjdź tańczyć, pamiętajmy o lecie!

Muzyka . Wszystkie dzieci wyjeżdżają, z wyjątkiem pierwszej grupy juniorów.

TANIEC „JAKIEGO KOLORU JEST LATO?” (A. Warłamow)

Muzyka. Dzieci siadają.

Prezenter: Widzę, że po lecie mamy dużo nowych małych dzieci. Mam nadzieję, że wszyscy się dogadujecie. A dziś w naszej magicznej Krainie Dzieciństwa wesołe wakacje - Święto Dorastania i bawmy się dobrze!

Muzyka . Wychodzą dzieci z 1. grupy juniorów.

TANIEC „KOCHAMY TAŃCZ” (S. i E. Zheleznov)

Muzyka. Dzieci siadają.

Muzyka. W przedpokoju zacierając ręce,Vraka-Zabiyaka wchodzi z tyłu.

Vraka (sarkastycznie): Proszę bardzo! Zrobiłem jeszcze jedną paskudną rzecz: wsypałem sól do kompotu. Niech piją teraz słony kompot. Hahaha!(Odwraca się i widzi pełną salę dzieci). Aha! Tutaj muszę być!

Prezenter: Gdzie to jest?

Wraka: Gdzie gdzie. Tak, tam, gdzie jest dużo dzieci. Zrobię z nich moich asystentów.

Prezenter: Kim jesteś?

Wraka: Doktor-Zabyachka. Możesz po prostu - Vraka-Zabiyaka(dyga) Słyszałem, że masz tu jakieś wakacje?

Prezenter: Nie niektóre, ale święto dorastania. Przyjechaliśmy się pobawić, popatrzeć na siebie, jak wielcy się staliśmy. Naprawdę chłopaki?(Odpowiedzi dzieci).

Wraka: Czy to duże małe dzieci?! Och, śmiej się!!!(Śmiech). Chcę tylko dać im manekina do ssania(Daje starszym dzieciom smoczki.)

Prezenter: Czekaj, czekaj, łobuzie Vraka, żeby sprawdzić, czy nasi chłopcy naprawdę dojrzeli, musimy ich sprawdzić. Tak chłopaki?(Odpowiedzi dzieci).

Vraka (myśli): Tak... sprawdź to. … Proszę!(Wyciąga piłkę.) Oto piłka. Kto go nie złapie, nie dorósł, ale pozostał krótkowłosym dzieckiem. Złapać!Muzyka. (Zaczyna losowo rzucać piłkę, oszukując dzieci).

Prowadzenie (biorąc piłkę): O nie! Nie będzie działać! Jeśli grasz, to naprawdę.

Wraka: Jak to jest… naprawdę?

Prezenter: To znaczy - zgodnie z zasadami. Czy chcesz, żebyśmy Cię też uczyli?

Wraka: Zobaczymy, kto kogo uczy. Dlaczego nie mogę grać w gry?

Prezenter: Wychodźcie na zabawną grę. A ty, Vraka-Zabiyaka, baw się z nami.

Muzyka . Wszystkie dzieci wychodzą.

Gra muzyczna „ZRÓBMY WSZYSTKO, JAKI JA” (T. N. Suvorova)

(Vraka-Zabiyaka wykonuje wszystkie ruchy w odwrotnej kolejności).

Muzyka. Dzieci siadają.

Prezenter: Pomieszałeś wszystkie ruchy, Vraka-Zabiyaka. Ale chłopaki, dobra robota!

Wraka: To ja, dobra robota, ale zrobili wszystko źle.

Prezenter: Chłopaki, wiem z kim muszę przedstawić Vrakę-Zabiyakę, żeby przestała płatać figle i stała się miła i wesoła. Z klaunem Smeshinkinem. Ale żeby się tu pojawił, trzeba się śmiać z całego serca. Śmiejmy się razem.

(Dzieci się śmieją. Vraka-Zabiyaka zatyka uszy, odsuwa się).

Muzyka. Wbiega klaun Smeshinkin.

Błazen: Oto jestem! Cześć chłopaki! Cześć, dorośli!Słyszałem śmiech i zdałem sobie sprawę, że tu na mnie czekają. Naprawdę chłopaki?(Odpowiedzi dzieci). Masz wakacje, zabawę? Jak to wszystko kocham!

Prezenter: Tak, Smeshinkin, spotkaliśmy się wszyscy po letnich wakacjach i postanowiliśmy dobrze się bawić i zobaczyć, jak wielcy się wszyscy staliśmy.

Wraka: Tak, duże!(Przekomarzanie się). Małe dzieci! Małe dzieci!

Błazen: Ach, Vraka-Zabiyaka, już tu jesteś i znowu jesteś psotny, drażniący.

Prezenter: Czy możesz sobie wyobrazić, Smeshinkin, Vraka-Zabiyaka twierdzi, że nasi chłopcy i dziewczęta w ogóle nie urosli przez całe lato i nie wiedzą, jak cokolwiek zrobić.

Wraka: A o czym wiedzieli, zapomnieli latem(chichocze złośliwie).

Błazen: I myślę wręcz przeciwnie. Latem chłopaki nie marnowali czasu na próżno. Na przykład, czy wiesz, Vraka-Zabiyaka, co robić rano?

Wraka: Oczywiście, że wiem! Wstajesz rano i od razu zaczynasz robić różne paskudne rzeczy, kłamać i płatać figle. Prawda chłopaki?(Odpowiedzi dzieci).

Błazen: Ale nie! Chłopaki, co powinniście robić rano?(Odpowiedzi dzieci).

Błazen: Zgadza się, uprawiaj sport, ćwicz. Nauczymy cię, Vraka-Zabiyaka, teraz to. Wychodźcie dla zabawy.

Muzyka . Wszystkie dzieci, które chcą wyjść.

Gra taneczna „NEED TO UŻYWAĆ SPORTÓW”

Muzyka. Dzieci siadają.

Wraka: Co za fajny trening! Teraz możesz dalej szkodzić w dobrym nastroju.

Błazen: Nie, łobuzie Vraka. Teraz chłopaki i ja będziemy udawać, że myjemy twarze i myjemy zęby. I jedziesz z nami.

Gra muzyczna „CLEANER” (S. i E. Zheleznov) - na krzesłach

Błazen: Jak czysty i schludny jesteś. Bardzo dobrze!

Prezenter: Chłopaki, czy dobrze odpoczęliście latem?(Odpowiedzi dzieci). Przyniosłeś dużo wrażeń?(Odpowiedzi dzieci). Podnieś rękę, kto pływał w morzu, w rzece? Opalanie się na plaży? Byłeś w wiosce? Chodziłeś po lesie? Czy to było zdrowe?(Odpowiedzi dzieci). Gdziekolwiek nasi faceci są, wszyscy opowiadają o tym, jak dobrze jest latem, jak promienie słońca wiwatują i wzywają do tańca.

Muzyka . Wszystkie dzieci, które chcą wyjść.

Taniec „SŁONECZNE ZAJĄCZKI” (A. Varlamov)

Muzyka. Dzieci siadają.

Vraka (płacząc): Dlaczego mam taki pech?! Dlaczego nikt nie chce się ze mną przyjaźnić?

Błazen: A ty patrzysz na siebie. Czy przy tak złośliwej twarzy, na której nigdy nie ma uśmiechu, można znaleźć przyjaciół?

Prezenter: Ale Smeshinkin ma rację. Do ludzi ciągnie tylko miła, wesoła osoba. No dalej, Vraka-Zabiyaka, zaśpiewaj dobrą piosenkę z chłopakami i uśmiechnij się.

Piosenka „UŚMIECH” z m / f „Mały szop” (V. Shainsky)

Wraka: Cóż za wspaniała piosenka!(klaszcze w dłonie). Nigdy wcześniej tego nie słyszałem.

Błazen: Przyjaciele! Stał się cud! Vraka-Zabiyaka po raz pierwszy powiedział prawdę! To jest siła muzyki!

Wraka: Jak? To niemożliwe! Co jest ze mną?(Skacząc). Kim teraz będę, jeśli zapomnę, jak kłamać?

Błazen: Z nami staniesz się dobry, miły i wesoły. Damy Ci nową nazwę. Chcieć?

Vraka (zawstydzona): Cóż, nie wiem... Mogę?

Błazen: Można można! A my wam pomożemy. Naprawdę chłopaki?(Odpowiedzi dzieci). Chłopaki, wymyślmy nowe, dobre imię dla Vraki-Zabiyaki.(Konsultuje się z chłopakami). Chłopaki i ja konsultowaliśmy się i postanowiliśmy nadać ci imię - Veselushka-Śmiech. Czy lubisz to?

Wraka: Tak, bardzo!(chichocze) Śmiejąca się-Weseluszka, Śmiejąca się-Weseluszka...(Powtarza się wiele razy i śmieje się).

Błazen: Ale od teraz powinieneś robić tylko dobre uczynki i zawsze się uśmiechać. Zgodzić się?

Wraka: TAk! Och, wydaje mi się, że powoli zamieniam się w Wesoły Śmiech. Chcę was wszystkich rozweselić i zaprosić do tańca.

Muzyka . Wszystkie dzieci, które chcą wyjść.

Taniec „PRZYJACIELE” (grupa „Barbariki”)

Muzyka. Dzieci siadają.

Błazen: Śmiejąc się-Weseluszka, podobały ci się nasze wakacje?

Wraka: Nadal będzie! W końcu stałem się zupełnie inny!

Prezenter: A nasi ludzie ci w tym pomogli.

Wraka: Chcę im za to podziękować. Potraktuję je... muchomorem!

Błazen: Oto te czasy! Znowu idziesz? Chłopaki, czy można jeść muchomor?(Odpowiedzi dzieci).

Wraka: Zapomniałeś? Zostałem zreedukowany, stałem się dobry. A ten muchomor nie jest prosty, ale słodki, słodki.

Muzyka. Vraka i Clown niosą muchomora z cukierkami w środku.

Dystrybucja posiłków.

Prezenter: Chłopaki, podziękujmy wszystkim naszym wesołym gościom za poczęstunek.

Dzieci: Dziękuję Ci!

Błazen: I nadszedł czas, aby Weseluszka-Śmiech i ja pojechaliśmy do naszego bajkowego kraju Śmiechu. Ale jak tylko usłyszymy Twój żarliwy, przyjacielski śmiech, zawsze będziemy gośćmi w Twoim przedszkolu.

Klaun, Vraka (w refrenie): Do widzenia!

Lider, dzieci: Do widzenia!

Muzyka. Klaun i Vraka wychodzą z sali.

Prezenter: I tak skończyły się nasze wakacje. Ale w tej sali spotkamy się nie raz, bo czeka nas wiele wesołych świąt, koncertów i rozrywek. Do zobaczenia chłopcy!

Muzyka. Dzieci i dorośli opuszczają pokój.

Wykorzystane materiały i zasoby internetowe

1. Suworowa T.N. "Tańcz, kochanie!" Dysk 2. 2006

2. Zheleznov Siergiej i Jekaterina. Aerobik dla małych dzieci, CD, 2005

3. Zheleznov Sergey i Jekaterina. "Lekcje mamy", CD, 2005

4. A. Varlamov. Grupa pokazowa "Uśmiech" - "Ulubione piosenki dzieciństwa" (dla dzieci do lat 6), CD, 2007

5. Lubasza. Grupa "Barbariki", CD, 2009

6.

7. V. Shainsky, M. Plyatskovsky, piosenka „Uśmiech”.